logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
0908 852 409
 

Istria je najväčším polostrovom Jadranu a zároveň najživšou a turisticky najvyspelejšou oblasťou Chorvátska. Na mape vyzerá ako srdce, ktoré je obmývané priezračnou vodou Jadranského mora. Geograficky má Istria jednoznačne vynikajúcu polohu, vďaka blízkej dopravnej dostupnosti patrí k obľúbeným lokalitám dovolenkárov. Návštevníci Istrie sa môžu tešiť na kvalitné turistické strediská, čisté more a starobylé mestečká a reštaurácie s jedinečnou atmosférou.

UMAG

UmagStredoveké mestečko, nazývané aj vstupnou bránou na Istriu, leží na polostrove medzi dvoma zálivmi. Stredisko ma typické členité pobrežie s mnohými polostrovčekami, borovicovými lesmi a bohatou vegetáciou a v historickom centre mestečka nechýbajú kaviarne, reštaurácie a obchodíky. Každoročne sa tu koná medzinárodný tenisový turnaj ATP Croatia Open, preto má Umag povesť tenisového mesta. K obľúbeným letoviskám Umagu patria Katoro, Punta a Kanegra. V letovisku Katoro sa nachádza krásna pláž Sol Polynesia z kamienkov, drobného štrku a piesku s pozvoľným vstupom do mora, ocenená aj Modrou vlajkou a vyhľadávaná najmä rodinami s deťmi.

NOVIGRAD

UmagStredoveké mestečko, nazývané aj vstupnou bránou na Istriu, leží na polostrove medzi dvoma zálivmi. Novigrad je turistické letovisko na západnom pobreží polostrova Istria. Jedná sa o mesto s významným historickým a kultúrnym dedičstvom. Novigradský prístav Mandrač pripomína dávnu históriu Novigradu čoby malej rybárskej dediny a dáva mu jeho typické stredomorské charizma. Slnečné dni možno tráviť na kamienkových plážach pri krásnom mori a večery romantickými prechádzkami po čarovných uličkách.

POREČ

PorečJedno z historicky najkrajších mestečiek Istrie sa rozprestiera uprostred západného pobrežia polostrova. Je charakteristické viacerými historickými pamiatkami, najznámejšia je Eufraziova bazilika zo 6. storočia zapísaná aj v UNESCO. Okrem bohatého historického dedičstva sa v Poreči nachádza aj adrenalínový park a akvárium mapujúce podvodný svet Jadranského mora. Pozdĺž mora a prístavu sa tiahne dlhá promenáda s množstvom obchodíkov a reštaurácií, ktorých návštevu si nenechajte ujsť. Historický Poreč je spojený s okolitými letoviskami pravidelnými autobusovými linkami alebo turistickým vláčikom. K najvyhľadávanejším letoviskám Poreča patrí jednoznačne Zelena Laguna.

BRIJUNI

BrijuniBrijuni alebo Brijunské ostrovy sú skupinou štrnástich malých ostrovov v chorvátskej časti severného Jadranského mora, ktoré sú od západného pobrežia Istrijského polostrova oddelené úzkym Fažanským prielivom. Najväčší ostrov, ostrov Veliki Brijun, leží 2 km od pobrežia. Na tomto ostrove sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení a podmienok pre športy ako sú tenis, golf, potápanie, bicyklovanie, prechádzanie. Ostrov Veliki Brijun ponúka možnosť organizovania kongresov a rôznych konferencii.

PLITVICKÉ JAZERÁ, ostrovy BRIJUNI, splav rieky KUPAR, jaskyňa BAREDINE, OPATIJA, ROVINJ, PULA, LIPICA, jaskyňa POSTOJNSKA jama, TERST.

Kvarner disponuje príjemnými klimatickými podmienkami, rozmanitou vegetáciou a krásnymi štrkovými plážami s pozvoľným vstupom do mora, ideálne pre rodiny s deťmi. Ku Kvarneru patrí aj veľký počet priľahlých ostrovov.

Kvarnerskú riviéru tvorí krásne pobrežie, nad ktorým sa vypínajú svahy masívu Učka. Je oblasťou, ktorá je pevne spojená s počiatkami turistického ruchu v Chorvátsku. Jej pobrežná časť je z jednej strany lemovaná Opatijskou riviérou a z druhej známymi turistickými strediskami Crikvenica, Selce, Novi Vinodolski a Senj. Uprostred sa rozkladá veľké mesto Rijeka a na juhu celú oblasť uzatvára národný park Paklenica, ktorý ju oddeľuje od Dalmácie.

CRIKVENICA

CrikvenicaCrikvenica je vyhľadávané turistické stredisko, len cca 35 km od mesta Rijeka. Nachádza sa oproti ostrovu Krk a tvoria ju priľahlé časti Jadranovo, Dramalj a Selce, spojené s centrom Crikvenice turistickým vláčikom alebo dlhšou pešou prechádzkou. V obľúbenom letovisku nájdete množstvo historických pamiatok, taktiež Akvárium, kde možno vidieť výstavu morských rýb. V meste sa nachádza veľké množstvo reštaurácií, barov, popri mori vedie krásna palmová promenáda. V letnej sezóne sa tu konajú koncerty, výstavy a tradičné slávnosti. Mestské pláže sú z okruhliakov alebo z drobného štrku s pozvoľným vstupom do mora, známe svojou čistotou a upravenosťou okolia. Väčšina ubytovacích kapacít sa nachádza v miernom svahu.

PLITVICKÉ JAZERÁ, ostrov KRKostrovy ,BRIJUNI, RIJEKA,OPATIJA,jaskyňa POSTOJNSKA jama,TERST

Dalmácia s veľmi priaznivou klímou, priezračným azúrovým morom, rozsiahlymi štrkovými i okruhliakovými plážami, lemovanými borovicovými lesmi a vysokými pohoriami, patrí medzi najznámejšie turistické oblasti Jadranu. K Dalmácii patrí aj veľký počet priľahlých ostrovov.

Zadarská riviéra sa rozkladá na najčlenitejšej časti Jadranu, s množstvom malých zátok, ostrovov a ostrovčekov, ktoré môžete navštíviť vďaka pestrej ponuke výletov. Zadarská riviéra je známa hlavne vďaka krásnym historickým mestám, malebným turistickým letoviskám, ako aj národným parkom. Hlavné mesto Zadarskej riviéry je mesto Zadar, nazývané "malý chorvátsky Rím" kvôli veľkému počtu kostolov a rímskym ruinám na zadarskom námestí Fórum. Mesto sa môže pochváliť aj unikátnym morským organom. Ubytovacie zariadenia sú sústredené predovšetkým v severnej časti mesta, v mestských častiach Borik s okruhliakovou plážou a borovicovým porastom, Puntamika a Diklo s okruhliakovými plážami a betónovými plochami. Z mestských častí premáva do mesta pravidelná autobusová linka. Len cca 12 km severozápadne od Zadaru sa nachádza mestečko Petrčane, na okraji ktorého je vybudovaný v tichšej zóne krásny komplex hotela Pinija. V centre mestečka sa nachádzajú aj príjemné kaviarničky, taverny a reštaurácie. Pláže v Petrčane sú kamienkové, s pozvoľným vstupom do mora, vhodné aj pre deti. Spojenie z Petrčane do Zadaru je v pravidelných časových intervaloch zabezpečené autobusovými linkami alebo z hotela Pinija shuttle busmi..

ostrov PAG

Ostrov PAG je piaty najväčší ostrov Chorvátska, ktorý od pevniny oddeľuje Velebitský kanál a zo severu Pažský kanál. Na ostrove sa nachádzajú okruhliakové pláže a tiež krásne piesočnaté pláže, napr. Čista plaža alebo Planika. Z ostrova Pag je možné absolvovať lodné výlety na okolité ostrovy, alebo si užiť romantické pláže v zátokách, ktoré sú dostupné len člnom. Ostrov Pag ponúka množstvo atrakcií a zaujímavých miest, napr. prehliadku storočných olivovníkov pri dedine Lun, návštevu výrobne a predajne pažského syra v Kolane alebo historického mesta Pag. Milovníci športu môžu využiť ponuku vodného lyžovania na obľúbenej pláži Zrće.

PETRČANE

PetrčaneMalé mestečko, ktoré sa nachádza cca 12 km severozápadne od Zadaru pozdĺž mora ponúka krásnu prírodu s čistými plážami a priezračným morom. Obľúbené letovisko ideálne k odpočinku a kľudnej dovolenke, ale zároveň s možnosťou športového i spoločenského vyžitia. V centre sa nachádzajú príjemné kaviarničky, taverny a reštaurácie. Prechádzky popri pobreží budú zážitkom pre krásny výhľad na okolité ostrovy. Pláže sú kamienkové, s pozvoľným vstupom do mora, vhodné aj pre deti.

Pobrežie Šibenickej a Trogirskej riviéry patrí medzi najvyhľadávanejšie z dôvodu prekrásne členitého pobrežia, oproti ktorému sa v rôznych vzdialenostiach nachádza množstvo menších ostrovčekov. Práve v tejto oblasti je najstabilnejšie počasie a krásnu zelenú prírodu dopĺňa tyrkysovo-modré, priehľadné more v najvyhľadávanejších letoviskách. Šibenická a Trogirská riviéra sa rozprestiera od mesta Vodice až po Trogir. Okrem krásnych letovísk sa môže popýšiť takými historicky skvostnými mestami ako sú Šibenik, Primošten a trochu južnejšie aj Trogir. Je výborným miestom pre využívanie športových aktivít, pláže sú na celej riviére z drobného štrku.

VODICE

VodiceLežia v širokej zátoke cca 11 km severne od Šibenika. V starom meste vábia dovolenkárov viaceré reštaurácie a kaviarne. V konkurencii 42 letovísk získalo mesto ocenenie "Turistický kvet" a počas leta je vo Vodiciach organizovaný bohatý kultúrny i spoločenskozábavný program – tzv. Vodické leto. Turistické komplexy na okraji letoviska ponúkajú klientom široké možnosti športového vyžitia – tenis, basketbal, futbal, minigolf, vodné skútre, surfy a vodné lyžovanie. V širšom okolí Vodíc sa nachádzajú 3 veľké diskotéky. Pláže, lemujúce všetky okrajové časti, sú z drobného štrku s pozvoľnejším vstupom do mora. Na najväčšej pláži vo Vodiciach sa nachádza tobogán.

ŠIBENIK

ŠibenikToto starobylé mesto sa rozprestiera v nádhernom zálive rieky Krka, priamo v srdci Dalmácie. Vďaka svojim mimoriadnym umeleckým pamiatkam je radené medzi najnavštevovanejšie mestá Dalmácie. V blízkosti sa nachádzajú aj dva najznámejšie národné parky – Slapovi Krka a národný park Kornati, ktoré patria k najkrajším v Európe.

BRODARICA

RezalisteMalebné prímorské mestečko, nachádzajúce sa len cca 6 km južne od Šibenika a cca 20 km severne od Primoštenu, si získalo obľubu u turistov svojou vynikajúcou polohou a hlavne plážou z jemného štrku, s pozvoľným vstupom do mora. V mestečku nájdete kostol, malý prístav, obchody, reštaurácie, pizzérie, bary. V reštaurácii Zlatna ribica, ktorá je jednou z najvychýrenejších reštaurácií v celej Dalmácii, sa môžete zabaviť aj pri živej hudbe. Nádherné priezračné more, čarovný pohľad na malý ostrov Krapanj – to všetko láka turistov z celej Európy. Novovybudovaná moderná pláž Rezalište na nachádza na voľnom priestranstve na okraji Brodarice. Je to moderná, krásna, veľká pláž z drobného štrku, vhodná aj pre rodiny s deťmi a neplavcov. Klienti majú možnosť využiť široký rozsah služieb ako predaj zmrzliny, ponuka rýchleho občerstvenia, bar s nápojmi, kaviareň, pekáreň, reštaurácia, obchodíky s potrebami na pláž a kúpanie. Samozrejmosťou sú ležadlá a slnečníky k prenájmu. Na bezpečnosť na pláži dohliada záchranárska služba. Pre záujemcov o športové aktivity sú k dispozícii vodné bicykle, možnosť prenájmu lodiek, kajakov, vodných skútrov, jazda na vodnom banáne a kolesách, vodné lyžovanie/ wakebord, šnorchlovanie. Deti sa môžu hrať na detskom ihrisku a využiť vodný plávajúci ostrov. Na hranici národného parku Krka v nádhernej prírode v Šibenicko-Kninskom okrese sa nachádza malebná dedinka Brištane.

PRIMOŠTEN

PrimoštenČarovné staré rybárske mestečko s neďalekými vinicami je pravou perlou Dalmácie. Patrí k najvyhľadávanejším letoviskám Jadranu. Veľkým zážitkom je kúpanie v mori pri kúzelných okruhliakových plážach, prekrásna tyrkysovo-modrá farba mora a rušný večerný spoločenský život v starom meste. Nad jachtovým prístavom sa nachádzajú svetoznáme vinice Babič.

 
PLITVICKÉ JAZERÁ, ostrovy KORNATI, SLAPOVI KRKA, rôzne lodné výlety, ZADAR, ŠIBENIK, SPLIT, DUBROVNÍK.

Kornati Oblasť pozostávajúca z viacerých obcí, nachádzajúca sa medzi starobylými mestami Trogir a Split je známa bohatou flórou a stálym stredomorským podnebím. Spojenie medzi jednotlivými Kaštelami a mestami Trogir a Split je zabezpečené pravidelnými autobusovými linkami. Pláže s drobnými kamienkami s veľmi miernym vstupom do mora sú vhodné aj pre deti. Turistický komplex Resnik sa nachádza pri jednom z Kaštelov, pri Kašteli Štafilič priamo pri pláži, cca 1 km od letiska Split. Ďalšie Kaštele sú dostupné dlhšou pešou prechádzkou a nachádzajú sa v okolí.

 

Pobrežie Splitsko-Omišskej riviéry, rozkladajúce sa medzi Splitom a Makarskou riviérou, je dlhé niekoľko desiatok kilometrov. Je preslávené prekrásnymi plážami, či už typicky pieskovými alebo plážami z drobného štrku s píniami a tamarismi. Najväčším mestom je Omiš. Pozdĺž celého pobrežia riviéry popri magistrále nájdete čarovné mestečká a tiež malé rybárske dedinky, ktoré si zachovali svoju osobitosť a ktoré sú v súčasnosti doplnené moderne vybavenými hotelmi, penziónmi, vilami a apartmánmi. Nad Omišskou riviérou sa vypína krásne skalnaté pohorie Mosor.

OMIŠ a okolie

Omiš

Je situované uprostred nádhernej riviéry, v samom srdci Dalmácie. V Omiši nájdete staré mesto s typickými úzkymi uličkami, lemované pôvodnými kamennými budovami s množstvom obchodíkov, barov, reštaurácií, pizzérií a diskotékou. V novšej časti mesta vás víta čulý turistický ruch, taktiež množstvo obchodov, promenád, bistier, klasické trhovisko a rušný večerný život, atmosféru ktorého dotvára krásna doména skalných útesov a údolie rieky. Rieka Cetina, ktorá vteká do mora, urobila spolu s prekrásnou piesočnatou plážou túto časť jadranského pobrežia výnimočnou a ojedinelou. Splav Cetinou je jedinečným zážitkom pre turistov, pre tých odvážnejších sa rafting na rieke stane nezabudnuteľným. Mesto Omiš je každoročne počas leta centrom veľkého množstva kultúrnych podujatí. Omišské kultúrne leto ponúka takmer každodenné koncerty vážnej hudby, veľmi obľúbené sú folklórne vystúpenia, festival dalmatských zborov, ako aj ľudová oslava – Omišské pirátske večery. Vzhľadom na špecifický ráz krajiny v Omiši a okolí, väčšina ubytovacích kapacít sa nachádza vo svahu.

 

MALA LUKA

Len cca 3 km južne od mesta Omiš sa v krásnej zátoke nachádza menšie stredisko Mala Luka, ktoré patrí k pokojnejším strediskám, rozkladajúce sa v borovicovom háji a zároveň blízko nádhernej pláže s pozvoľným vstupom do mora. Vyhľadávané je najmä turistami, ktorí chcú stráviť ničím nerušenú dovolenku v krásnom prostredí a oddýchnuť si od každodenného zhonu. Reštaurácie, bary, obchody a nočný život ponúka neďaleké mesto Omiš.

 
splav rieky CETINA, rafting na rieke CETINA, SPLIT, ostrovy HVAR a BRAČ, DUBROVNIK, MEDUGORJE.

Makarskú riviéru tvorí cca 60 km pobrežia Jadranského mora medzi Brelou a Gradacom, nad ktorými sa nachádza masív Bikovovo. Vďaka svojim upraveným kamienkovým plážam s plážovými atrakciami a priezračnému moru je Makarská riviéra populárnou turistickou destináciou. Počas leta sa organizujú tzv. Klapské večery, rybárske noci a začiatkom augusta prebieha letný karneval. K dispozícií sú rozmanité reštaurácie, vinárne, bary, zaujímavosťou sú jaskynné bary Deep a Grotta. V pohorí Bokovo môžete navštíviť botanickú záhradu alebo využiť viaceré cyklistické a pešie trasy. Športovci ocenia širokú ponuku činností – potápanie, plachtenie, vodné športy, cyklistika, turistika, lezenie.

BRELA

Brela

Brela, rozprestierajúca sa vo svahu priamo nad morom, je už desiatky rokov známa ako jedno z najpôvabnejších a najpríjemnejších letovísk v Strednej Dalmácii. Nádherné borovicové háje, ktoré zostupujú z pohoria Biokovo až k prekrásnym okruhliakovým plážam s krištáľovo čistou vodou, umocňujú zážitok každého návštevníka. Vďaka prírodným krásam a kvalite služieb, patrí k najexkluzívnejším a najvyhľadávanejším letoviskám. Brela ponúka klientom krásne pláže, miestami vytvárajúce malebné zátoky a tiež roztrúsené skaliská v mori, známe z pútavých obrázkov. Pobrežie lemujú pešie promenády, ktorými sa môžete dostať do každého kúta letoviska. Môžete si posedieť v niektorej z mnohých reštaurácii, kaviarní, barov, prípadne navštíviť obchody, ktoré sa nachádzajú vo všetkých častiach Brely. Príroda v Brele je naozaj veľmi kúzelná, farba mora neskutočne modrá. Centrálna časť Brely sa volá Soline a po oboch stranách je pozdĺž mora lemovaná prekrásne vybudovaným osvetleným korzom s obchodíkmi a kaviarňami.

MAKARSKÁ

makarska

Mesto Makarská leží na úpätí pohoria Biokovo, cca 60 km juhovýchodne od Splitu. Obľúbené mesto, umiestnené v samom strede Dalmácie, rozpráva svoj historický príbeh prostredníctvom zachovaných pamiatok, ako napríklad barokový františkánsky kostol sv. Marka, stojaci uprostred Makarskej. Pôsobivý je aj maják Sveti Petar, ktorý poskytuje pohľad na kilometer dlhú pláž, horu Biokovo aj ostrovy. Nádherné dlhé štrkové pláže a príjemná klíma robia z tohto mesta skutočný raj aj pre najnáročnejších dovolenkárov. Široká promenáda láka návštevníkov svojimi obchodmi, reštauráciami, kaviarňami a tanečnými terasami. Nezabudnuteľné zážitky Vám prinesie festival „Makarské leto“, počas ktorého sa organizujú rybárske večery s ochutnávkou domácich špecialít a folklórne vystúpenia.

DUBROVNÍK

dubrovnik

Dubrovník je mesto s tajuplným historickým centrom a prístavom. Historické centrum obopínajú ohromné hrady, ktoré dopĺňajú 15 veží a niekoľko pevností. Toto výnimočné mestské opevnenie patrí medzi najcennejšie pamiatkové komplexy v juhovýchodnej Európe. V meste sa nachádza množstvo tradičných kaviarničiek, vinárničiek a krčmičiek, ktoré počas letných horúčav padnú vhod. Rozmanité pláže, krištáľovo čisté more, romantické zátoky a bohatá vegetácia s borovicovými stromami sú miesta, ktoré treba určite navštíviť.

 
 
 

vlajka chorvátsko CHORVÁTSKO

 • Rozloha:
  56 610 km2
 • Počet obyvateľov:
  4 500 000
 • Hlavné mesto:
  Záhreb
 • Mena:
  HRK – chorvátska kuna
 • Jazyk:
  chorvátčina
 

Priemerné teploty

 • MÁJ
  more 18°C  vzduch 22°C
 • JÚN
  more 22°C  vzduch 25°C
 • JÚL
  more 23°C  vzduch 29°C
 • AUGUST
  more 25°C  vzduch 28°C
 • SEPTEMBER
  more 22°C  vzduch 25°C
 • OKTÓBER
  more 19°C  vzduch 20°C