logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
0908 852 409
 

ischia Malebný, termálny ostrov sopečného pôvodu leží v južnom Taliansku a je najväčším ostrovom v Neapolskom zálive. Tento krásny a večne zelený ostrov si získal veľkú obľubu medzi turistami vďaka svojmu miernemu a stálemu podnebiu v lete i v zime, očarujúcim prírodným krásam, ale hlavne kvôli viac než 100 teplým i studeným liečivým prameňom. Obľúbené sú aj rozmanité liečivé procedúry (bahenné terapie, inhalácia, liečivé kúpele, ďalšie liečivé a kozmetické procedúry), ktorých liečivú silu využívali už starí Rimania a Gréci. Turistické centrá Forio, Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Ischia a Barano sa pýšia krásnymi piesočnatými plážami, ktoré sa vinú pozdĺž ostrovného pobrežia. Záliv Baia di Sorgetto je známy vďaka svojim termálnym prameňom, ktoré vyvierajú do mora a umožňujú kúpanie i v zime. Na Ischii sa úspešne lieči ischias, bolesti chrbtice, reumatizmus, chronická bronchitída, astma, gynekologické a kožné ochorenia. Toto predstavuje ideálnu kombináciu liečebného pobytu s dovolenkou pri mori. Takú krásu, akou sú termálne parky na Ischii, nenájdete v žiadnom inom európskom štáte. Sú umiestnené priamo v lone prírody, v prekrásne rozkvitnutej zeleni s exotickými rastlinami, palmami, kaktusmi. Ich súčasťou je viacero bazénov s minerálnou i termálnou vodou (22 - 45 °C), hydromasáže, kneipp bazény, japonské bazény, prírodná turecká sauna v skale, inhalácie, kozmetické a iné liečebné kúry. Termálne parky Castiglione – Casamicciola Terme, Negombo – Lacco Ameno, Poseidonove záhrady – Forio, Tropical Park – St. Angelo, Afroditine/Apolonove záhrady – Barano, Eden – Ischia Porto na Vás čakajú.

ISCHIA - PORTO, PONTE

ischia Mesto Ischia je hlavným mestom celého ostrova a je rozdelené do dvoch častí Ischia Porto a Ischia Ponte, ktoré rozdeľuje píniový háj. Ischia Porto je najrušnejšie centrum ostrova, kde je život a ruch v každú dennú hodinu a obzvlášť večer resp. v noci, kedy sa reštaurácie pozdĺž prístavu a na hlavných triedach Via Roma a Corso Victoria Colonna naplnia návštevníkmi. Prístav v Ischia Porto je hlavným prístavom ostrova. Skôr tu bolo jazero vulkanického pôvodu, ktorého hrádzu nechal preraziť Ferdinand II. Bourbonský v roku 1854. Vytvoril tým tento mimoriadne bezpečný prístav. Ischia Ponte je najstaršia časť mesta Ischia, ktorá si dodnes zachovala svoj starobylý ráz. Najvýznamnejšou stavbou je Aragonský hrad – pevnosť, ktorá stojí na malom ostrovčeku. Dnes je možnosť sa k hradu dostať po moste, ktorý nechal postaviť v 15. storočí Alfonz Aragonský.

FORIO

Angelo Najväčším mestečkom ostrova je Forio a rozkladá sa po jeho celej západnej strane. Centrum mesta tvorí husto osídlené jadro, ktoré bolo kedysi "obkľúčené" hrubými stenami s dvanástimi obrannými vežami. Tieto veže boli zriadené na obranu proti pirátom, pretože západná časť ostrova bola pre nich najpríťažlivejšia. V tomto mestečku nájdete históriu, obchody, kaviarne, diskotéky, prístav, prímorské korzo, pláže – teda všetko, čo potrebujete k prežitiu spokojnej dovolenky. Panza je mestská časť, ktorá patrí k Foriu. Nachádza sa neďaleko Sant Angela nad zálivom Sorgetto, kde vyvierajú termálne pramene priamo do mora. Panza je kľudné miesto, v centre ktorého nájdete menšie obchodíky a reštaurácie a pre svoju výhodnú polohu (dostupnosť mnohých pláží a miest) je vyhľadávaným strediskom. V blízkosti sú aj termálne parky. Medzi Panzou a Sant Angelom, medzi vinicami a sadmi citrusových stromov, sa nachádza malebná dedinka Succhivo. V blízkosti sa nachádzajú termálne parky, kam sa dostanete aj pešou prechádzkou.

CASAMICCIOLA TERME

Eden Mestečko Casamicciola Terme sa nachádza na severnej strane ostrova a je rozložené od pobrežia až po svahy vrchu Monte Epomea. V roku 1883 postihlo ostrov zemetrasenie a najviac bolo zasiahnuté práve toto mesto. Postupne obdržala Casamicciola k svojmu menu aj dodatok Terme, pretože tu boli postavené prvé kúpele na ostrove vôbec. Vďaka kvalitám kúpeľov prichádzali do Casamicciola Terme mnohé známe osobnosti, napr. Garibaldi, Stendhal, Ibsen, H.CH. Andersen, atď. Taktiež sa tu nachádza prístav, z ktorého má ostrov pravidelné spojenie s pevninou a ďalšími ostrovmi v Neapolskom zálive.

LACCO AMENO

Malebné mestecko Lacco Ameno sa nachádza na severnej strane ostrova a je to najzelenejšia cast ostrova. Práve z tohto miesta je krásny výhlad na Neapolský záliv. Symbolom mestecka je sopecná vyvrenina v mori, ktorá vdaka svojmi tvaru získala meno ,,Hríb". Pozdlž pobrežia sa rozprestiera niekolko malých piesocnatých pláží a krásna pláž San Montano s rovnomenným názvom zálivu. Nad mesteckom sa do výšky pýši mys Monte Vico, na ktorého úpätí si založili v 8. stor. pred n.l. svoju osadu prví grécku kolonizátori.

SERRARA FONTANA

Serrara Fontana je najvyššie položenou obcou na ostrove. Táto južná obec ostrova je rozdelená do malých dediniek: Serrara, Dontana, Noia, Calimera, Pananto, Ciglio, Succhivo a Sant´Angelo. Kúzelný južný výbežok Sant´Angelo je najteplejším miestom na ostrove. Pôvodne rybárska dedinka si dodnes zachovala svoj pôvodný charakter, dnes je pešou zónou a najmä miestom relaxu a pokoja. V dedinke sa nachádzajú aj termálne parky obklopené prekrásnou kvitnúcou vegetáciou – Afroditine a Apollonove záhrady a Tropical park.

okruh ostrovom, POMPEJE/VEZUV – najslávnejšie vykopávky na svete a sopka, ktorá poznamenala históriu, ostrov CAPRI – okúzľujúci a krásny ostrov, okruh ostrovom loďou, pobrežie (POSITANO, AMALFI, RAVELLO) – navštívite jedny z najslávnejších romantických miest, pobrežie milované umelcami, okruh okolo ostrova loďou Calypso s priehľadným dnom, NEAPOL, CASERTA a HERCULANEUM
 
 

vlajka taliansko ostrov ISCHIA

 • Rozloha:
  46,33 km2
 • Počet obyvateľov:
  60 000
 • Posledná vulkanická erupcia:
  v r. 1301
 • Mena:
  EUR – euro
 • Jazyk:
  taliančina
 

Priemerné teploty

 • MÁJ
  more 18°C  vzduch 21°C
 • JÚN
  more 22°C  vzduch 26°C
 • JÚL
  more 24°C  vzduch 29°C
 • AUGUST
  more 25°C  vzduch 30°C
 • SEPTEMBER
  more 23°C  vzduch 26°C
 • OKTÓBER
  more 19°C  vzduch 21°C