logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
0908 852 409
 
SLOVENSKO - Dudince

vyberte hotel

kúpeľný komplex liečebných domov RUBÍN***, SMARAGD*** a hotel MINERÁL*** | 
 
 

 hotel   kúpeľný komplex liečebných domov RUBÍN***, SMARAGD*** a hotel MINERÁL*** 

 
POLOHA: Kúpele Dudince patria medzi najmladšie kúpele na Slovensku a nachádzajú sa v údolí riečky Štiavnice, 56 km juhozápadne od Zvolena v nadmorskej výške 140 m.n.m. Vďaka zemepisnej polohe sa vyznačujú veľkým počtom slnečných dní v roku a malou oblačnosťou, čo vytvára pre návštevníkov kúpeľov ideálne podmienky na oddych. Dudinská minerálna voda patrí medzi najvzácnejšie vody na svete, jej jedinečné zloženie a vhodná kombinácia procedúr priaznivo pôsobia pri liečbe ochorení pohybového aparátu, neurologických ochoreniach a chorôb srdcovo-cievneho systému. Ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého a sírovodíka umožňuje aj liečbu rôznych ochorení súčasne. Veľké množstvo rozpustených minerálnych látok a plynov začleňuje tieto pramene medzi najcennejšie minerálne liečivé vody na svete.
VYBAVENIE LIEČEBNÝCH DOMOV A HOTELA:
Liečebný dom RUBÍN sa nachádza v prírodnom parku Dudiniec. Jeho prednosťou sú všetky služby pod jednou strechou (procedúry, bazén, rekondično-rehabilitačné centrum). Moderný rekonštruovaný liečebný dom je vybavený novým zariadením a vyhovie aj najnáročnejšej klientele. V liečebnom dome sa nachádza reštaurácia, lobby bar, Wi-Fi, ambulancie lekárov, zubná ambulancia, kaderníctvo a kozmetika, balneoterapia, wellness centrum, vonkajší bazén Rubín, vnútorný relaxačný bazén Wellnea, Šport centrum, parkovanie je možné cca 150 m od liečebného domu. Jeho súčasťou je i budova balneoterapie Krištáľ, kde sú poskytované všetky liečebné i relaxačné procedúry.
Liečebný dom SMARAGD ponúka tichšie ubytovanie s priestrannejšími izbami. S liečebným domom Rubín tvoria jeden komplex, ktorý je prepojený presklenou spojovacou chodbou, vďaka tomu je možné prejsť na procedúry do kúpeľnej balneoterapie či do wellness suchou nohou. V rokoch 2015 a 2017 bol liečebný dom rekonštruovaný. V liečebnom dome sa nachádza jedáleň, kaviareň s letnou terasou, slnečná strešná terasa, úschovňa batožiny a bicyklov, spoločenská sála, Wi-Fi, parkovanie je možné cca 150 m od liečebného domu.
Moderný kúpeľný hotel MINERÁL sa nachádza v centre mesta Dudince v tesnej blízkosti kúpeľného areálu, cca 390 metrov od liečebného domu Rubín. V roku 2010 prešiel kompletnou rekonštrukciou. V hoteli sa nachádza recepcia, reštaurácia, wellness centrum, slender štúdio (štúdio so strojmi, ktoré pomáhajú cvičiť), lobby bar, kongresové a spoločenské miestnosti, Wi-Fi, parkovanie je možné priamo pred hotelom. Niektoré liečebné procedúry sa poskytujú priamo v tomto kúpeľnom hoteli.
IZBY: Izby v LD Rubín – dvojlôžkové izby, sprcha s WC, TV, telefón, chladnička, Wi-Fi, balkón. Izby v LD Smaragd – dvojlôžkové izby, sprcha s WC, fén, TV, telefón, chladnička, Wi-Fi, balkón. Izby v KH Minerál – klimatizované dvojlôžkové izby, sprcha s WC, fén, TV, telefón, chladnička, Wi-Fi, trezor, balkón (za príplatok). Ubytovanie je možné aj v apartmánoch (na vyžiadanie - za príplatok).

TYPY POBYTOV:
MEDICAL GOLD: ubytovanie, plná penzia, povinná lekárska konzultácia, priemerne 3 liečebné procedúry na ošetrovací deň (ošetrovacie dni sú pondelok až sobota), denne vstup do vnútorného relaxačného bazéna Wellnea v Rubíne (celoročne), denne vstup do vonkajšieho bazéna Rubín (počas prevádzkového obdobia). Odporúčaný nástup na pobyt z dôvodu optimalizácie návštevy lekára a liečebného režimu je v pracovné dni dopoludnia alebo v nedeľu popoludní.
Pobyt na min. 4 noci.
MEDICAL SILVER: ubytovanie, polpenzia, povinná lekárska konzultácia, priemerne 2 liečebné procedúry na ošetrovací deň (ošetrovacie dni sú pondelok až sobota), denne vstup do vnútorného relaxačného bazéna Wellnea v Rubíne (celoročne), denne vstup do vonkajšieho bazéna Rubín (počas prevádzkového obdobia). Odporúčaný nástup na pobyt z dôvodu optimalizácie návštevy lekára a liečebného režimu je v pracovné dni dopoludnia alebo v nedeľu popoludní.
Pobyt na min. 4 noci.
MEDICAL MINI: 3 x ubytovanie, 3 x plná penzia, povinná lekárska konzultácia, 7 liečebných procedúr za pobyt (typ procedúr odporúča lekár na základe zdravotného stavu klienta), denne vstup do vnútorného relaxačného bazéna Wellnea v Rubíne (celoročne), denne vstup do vonkajšieho bazéna Rubín (počas prevádzkového obdobia).
Nástupné dni na pobyt: nedeľa – štvrtok.
ROMANTIC: 2 x ubytovanie, 2 x plná penzia (1 x romantická večera s miešaným „nápojom lásky“ v reštaurácii Rubín, 2 x bufetové raňajky s možnosťou donášky raňajok do izby – podľa želania, 2 x obed a 1 x večera formou výberu v reštaurácii Rubín), 1 x za pobyt aromatická masáž čiastočná, 1 x „Kleopatrin mliečny kúpeľ“ v relaxačnej DUO vani, denne vstup do vnútorného relaxačného bazéna Wellnea v Rubíne, 2 x 2-hodinový vstup do Vitálneho sveta Wellnea s možnosťou využitia suchej a parnej sauny, whirpool, tepidária a oddychovej zóny, vstup do vonkajšieho bazéna Rubín (počas prevádzky), darček pre dvojicu.
Nástup na pobyt je možný v pondelok až piatok. 
 
Strava : polpenzia resp. plná penzia; raňajky - formou bufetu, obedy a večere - výber z menu, šalátový bufet.
Okolie : Banská Štiavnica – zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, kaštieľ vo Svätom Antone, skalné obydlia v Brhlovciach, Podhájska - termálne kúpalisko
 
V prípade záujmu o cenovú ponuku nás prosím kontaktujte e-mailom na office@pegastour.sk alebo telefonicky na čísle 032/7444 473.
 
 
V cene:
• ubytovanie • polpenzia resp. plná penzia • služby podľa pobytu • denne vstup do vnútorného relaxačného bazéna Wellnea v Rubíne (celoročne) • denne vstup do vonkajšieho bazéna Rubín (počas prevádzkového obdobia) • DPH  
 
Možné príplatky:
• cestovné poistenie +1,30 €/osoba nad 15 r./deň, +0,70 €/dieťa do 15 r./deň • balkón +6,- €/izba/noc (KH Minerál) • jednolôžková izba +18,- €/noc.  
 
Povinné príplatky:
• daň z ubytovania cca 1,50 €/osoba/noc - platba na mieste  
 
Možné zľavy:
pri zakúpení pobytu MEDICAL GOLD alebo MEDICAL SILVER v trvaní 13 a viac nocí -10,- €/osoba/noc.
 
Kúpele Dudince, a.s. poskytujú kúpeľnú zdravotnú starostlivosť len osobám starším ako 18 rokov. Pobyty uvedené v cenníku je možné objednať iba pre osoby staršie ako 18 rokov. Ošetrovacie dni sú pondelok až sobota.