logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
0908 852 409
 

O nás - PEGAS TOUR

 
Milí priatelia,

čas rýchlo letí a my sa Vám prihovárame už 25. dovolenkovú sezónu. Prichádzame k Vám so zaujímavou ponukou dovoleniek pri mori a podstatne rozšírenou ponukou poznávacích zájazdov cestovnej kancelárie PEGAS TOUR. Teší nás, že Váš záujem o naše zájazdy každoročne stúpa, čo nás motivuje k vytvoreniu čo najzaujímavejšej ponuky pre Vás. Naším cieľom je každoročne zlepšovať kvalitu zájazdov a rozširovať ponuku vlastného produktu. Na malom slovenskom trhu nie je pre nás zanedbateľná aj užšia spolupráca s ďalšími cestovnými kanceláriami, pričom sa nám darí spoločne vytvárať širšiu ponuku realizovaných poznávacích zájazdov. Naším cieľom nie je ponúkať vysoké zľavy, a tak PEGAS TOUR pri tvorbe cien uprednostnila nízku konečnú cenu pre zákazníka. V katalógu PEGAS TOUR nájdete pobyty do osvedčených stredomorských destinácií a ponuky do rôznych európskych krajín pri poznávacích zájazdoch. Letecké zájazdy organizujeme na pravidelných linkách leteckých spoločností. PEGAS TOUR svoju ponuku pravidelne rozširuje o nové destinácie,hotely a apartmány, ktoré nie sú uvedené v tomto tlačenom katalógu, ale sú zverejnené na www.pegastour.sk. Dovoľujeme si Vám preto odporučiť sledovať naše internetové stránky www.pegastour.sk, kde je naša ponuka neustále dopĺňaná a aktualizovaná a tlačený katalóg sa stáva len doplňujúcou informáciou.

obrazok CK

Stálym a verným klientom, ktorých rady sa neustále rozširujú, ďakujeme za prejavenú dôveru a tešíme sa opäť na spoluprácu. Budeme potešení, ak sa pridáte aj Vy, noví klienti, medzi našich spokojných zákazníkov. zákazníkov.

Kolektív PEGAS TOUR
 
 
 
Poistenie

PEGAS TOUR je poistená v zmysle Zákona č. 170/2018 Z. z. o zájazdoch, spojených službách cestovného ruchu, niektorých podmienkach podnikania v cestovnom ruchu a o zmene a doplnení niektorých zákonov pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Garančný list UNION poisťovňa je uvedený na str. 7 tlačeného katalógu PEGAS TOUR, s.r.o. a na www.pegastour.sk. Zákon obsahuje aj nové podmienky poistenia a rozsahu služieb. V katalógu PEGAS TOUR používame slovo zájazd ako pre zájazdy autobusovou alebo leteckou dopravou, spojených cestovných službách v zmysle Zákona č. 170/2018 Z. z., tak aj pre ubytovanie so stravou alebo bez stravy, jednodňové akcie a iné služby, ktoré cestovná kancelária poskytuje. Odporúčame oboznámiť sa so znením zákona 170/2018 Z. z. a podmienkach zákonného poistenia cestovných kancelárií. Zároveň pri kúpe každého zájazdu si môžete uzavrieť cestovné poistenie poisťovne UNION poisťovňa, a.s. v nasledovnom rozsahu: poistenie liečebných nákladov a asistenčné služby v zahraničí • poistenie batožiny a oneskorené dodanie batožiny leteckou spoločnosťou a strata dokladov • poistenie všeobecnej zodpovednosti za škody • úrazové poistenie • poistenie storna (odstupné za zrušenie zájazdu) • poistenie nevydarenej dovolenky • poistenie zvýšených nákladov na spätnú prepravu • poistenie doprovodu • poistenie predčasného návratu a nečerpaných služieb • poistenie nákladov na cestu blízkej osoby poisteného • poistenie nákladov v prípade choroby dieťaťa • poistenie cestovných nákladov v prípade nepojazdného vozidla • poistenie meškania hromadného dopravného prostriedku • poistenie oneskoreného nástupu na zájazd • poistenie nákladov na technickú pomoc pri záchrannej akcii. Rozsah poistného je široký a cenovo veľmi výhodný, dôraz treba klásť aj na poistenie storna (odstupné za zrušenie zájazdu), ktoré je súčasťou cestovného poistenia. Preto odporúčame cestovné poistenie uzavrieť aj v prípade, ak máte niektoré z týchto poistných rizík už poistené v životnej poistke alebo v rámci platobnej karty. Európsky preukaz poistenca je vhodným doplňujúcim dokladom.

 
Ubytovanie

Na ubytovanie môžu nastúpit len osoby (menovite) a domáce zvieratá (presný pocet) uvedené na Zmluve o zájazde alebo Zmluve o pobyte alebo službe. Pri uvedenom nástupe na ubytovanie denne môže byt k dispozícii obmedzený pocet izieb alebo apartmánov. V ponuke PEGAS TOUR nájdete rôzne hotelové i apartmánové ubytovacie zariadenia. Väcšinu ubytovacích kapacít navštevujú naši spokojní zákazníci už niekolko rokov a samozrejme v katalógu a aj na internetovej stránke www.pegastour.sk nájdete i novinky, ktoré sme boli tiež preverit osobne my resp. naši kolegovia. Oznacenie kategórie ubytovania v ponuke PEGAS TOUR pri hotelovom ubytovaní zodpovedá oficiálnemu oznaceniu v danej krajine, co niekedy môže byt odlišné od slovenskej kategórie. Kvalita ubytovacej kapacity v rovnakej kategórii hotelov je rozlíšená hlavne cenou a polohou. V prípade, že ubytovacia kapacita by sa velmi odlišovala od slovenských zvyklostí, v texte nájdete vyjadrenie k ubytovacej kapacite.

Pri ubytovacej kapacite rovnakej kategórie môže byt za názvom apartmánového ubytovania oznacenie SUPERIOR – znamená to vyššiu kvalitu danej kategórie. Taktiež niektoré hotely ponúkajú viacero typov izieb. Pokial je v príplatkoch uvádzaná možnost doplatenia napr. za izbu Premier Club, Superior a pod., treba brat na vedomie, že sa jedná o izby lepšie situované resp. lepšie vybavené. Ubytovacie komplexy castokrát tvorí hlavná budova hotela a jej prilahlé depandansy, pavilóny alebo bungalovy. Základom každého ubytovania sú dvojlôžkové izby, t.j. základné lôžko, každá dalšia osoba je ubytovaná na prístelke. Prístelkou v hoteloch a v apartmánoch môže byt riadne lôžko, pohovka, rozkladací gauc (môže znamenat aj vysúvacie jedno lôžko, co znamená, že obe lôžka nie sú v jednej rovine), rozkladacie kreslo alebo iný druh ležadla. Ak je v texte uvedené, že prístelky alebo postele sú vhodné pre deti do 15 r., znamená to, že lôžka sú kratšie a užšie ako bežné rozmery. Stáva sa, že v dvojlôžkových izbách s dvoma prístelkami sú v hoteloch a v apartmánoch poschodové postele. Detské postielky pre deti do 3 rokov sú vo väcšine ubytovacích zariadení zdarma, ale ich pocet je obmedzený, teda cestovná kancelária negarantuje ich pridelenie (pridelenie je plne v kompetencii ubytovacieho zariadenia), aj ked bola požiadavka klienta na detskú postielku ubytovaciemu zariadeniu nahlásená zo strany PEGAS TOUR. Pri pobytoch kratších ako 4 noci v každej krajine môže byt úctovaný v hoteloch príplatok cca 20 až 50 %. Rozloha izieb závisí v každom štáte od príslušných noriem (izby sú zväcša menšie, ako sme zvyknutí na Slovensku). Základ priestoru tvorí vždy dvojlôžková izba a prístelky alebo detské postielky môžu byt dodané do izby rovnakej rozlohy, preto treba pri obsadení izieb viacerými osobami pocítat so stiesneným priestorom.

PEGAS TOUR nezodpovedá za cistotu okolia ubytovacích zariadení a pláží, ani za stavebnú cinnost v strediskách. Vo výnimocných prípadoch pri nepriazni pocasia sa môžu na plážach a v mori krátkodobo vyskytnút náplavy rias, vodných tráv, medúz a podobne. Tieto skutocnosti sú zo strany cestovnej kancelárie neovplyvnitelné.

V Španielsku sú izby vo väcšine hotelov priestrannejšie ako v iných stredomorských krajinách, preto sú vhodné aj pre rodiny s detmi, ktoré využívajú dve prístelky k základným lôžkam (výnimocne aj poschodová postel). Naopak v Chorvátsku, vzhladom na menšie rozmery izieb, takmer žiadny cenovo výhodnejší hotel nemá možnost ubytovania s dvoma prístelkami, avšak niektoré hotely ponúkajú pre rodiny s malými detmi možnost ubytovania jedného dietata na prístelke a druhého dietata do urcitého veku bez lôžka so všetkými dalšími službami alebo cenovo nárocnejší typ tzv. rodinných izieb (môže byt aj iné oznacenie) so štyrmi postelami, prípadne môžu ubytovanie tvorit dve susediace dvojlôžkové izby, prepojené vnútornými dverami (vid popis ubytovania). Francúzsky balkón znamená priestrannejšie presklené dvere so zábradlím. U hotelov cenovo výrazne priaznivých, zväcša dvojhviezdickovej a trojhviezdickovej kategórie je uvedené v popise zariadenie starším nábytkom, co môže aj znamenat príslušnú opotrebovanost.

Jednolôžkové izby, napriek tomu, že je za ne zo strany hotelov úctovaný príplatok, sú obycajne menšie, horšie situované, casto bez výhladu a bez balkóna. Jednolôžkové izby sú vždy na vyžiadanie. Zlava na dieta je rozlišovaná podla presného dátumu narodenia. V Chorvátsku väcšinou 1. dieta je dieta staršie. Cenovo výhodné obdobie pred a po sezóne prináša so sebou tiež riziko, že niektoré reštaurácie, diskotéky alebo obchody nie sú v prevádzke, plážový servis a delegátske služby tiež ešte nie sú k dispozícii resp. už nie sú v plnej prevádzke, prípadne majitelia ubytovacích zariadení z dôvodu nižšieho obsadenia ubytovacej kapacity obmedzia niektoré služby, napr. prevádzkovanie bazénov. Pridelovanie presných císiel izieb, poschodí a pod. je v kompetencii hotelov resp. ubytovacích zariadení. V prípade ubytovania v apartmánoch nie je v uvádzaných krajinách urcená kategorizácia, preto vyjadrenie v hviezdickách slúži pre ulahcenie Vašej orientácie a je to názor našej cestovnej kancelárie. Ak je v apartmánoch uvádzaná miestnost na spanie, znamená to, že sa jedná o menší priestor, väcšinou s oknom do vnútorného priestoru inej miestnosti v apartmáne. Všetky apartmány v ponuke PEGAS TOUR majú kompletne vybavenú kuchynu chladnickou, sporákom resp. varicom, riadmi, príbormi.

V Taliansku u hotelov aj u apartmánov je bežné, že kúpelna spolu s WC je v jednej miestnosti a je priestorovo velmi stiesnená, v cenovo priaznivejších ubytovacích zariadeniach môže byt sprcha namontovaná len v stene a nemusí mat ani sprchovú kabínu ani záves.

Ak je pri popise ubytovania v apartmánoch uvedené, že sa jedná o rezidenciu, znamená to, že môžu byt poskytované aj služby recepcie, prípadne dalšie služby.

V apartmánoch v Taliansku, kde v cene nie je zahrnutá aj postelná bielizen, je potrebné vziat si postelnú bielizen so sebou, prípadne v niektorých apartmánoch sa dá prenajat za poplatok. V severnej casti Talianska sa môže stat, že v apartmáne pre urcitý pocet lôžok (hlavne pri apartmánoch viac ako 4 lôžka) sú zahrnuté do celkového poctu lôžok aj postele, bežne oznacované ako prístelky. V bazénoch je nutné používat kúpaciu ciapku. V Taliansku je tiež povinné dodržiavat zákonom stanovenú tzv. siestu t.j. popoludnajší cas oddychu medzi cca 12.30 hod. až 16.00 hod. V tomto case je tiež zákaz kúpania v bazénoch. V oblasti Rimini sú v ponuke hotely aj cenovo velmi výhodné, i ked majú rovnaký pocet hviezdiciek ako hotely cenovo nárocnejšie. Cena je naozaj velmi priaznivá, hotely sú však zvycajne staršie, s jednoduchšou a jednotvárnejšou stravou. Verejné pláže sú oznacené a volne prístupné a sú v rôznych castiach letoviska, odporúcame kvôli pohodliu si na mieste zakúpit aj plážový servis. V niektorých castiach Talianska je v cenách ubytovania zahrnutý aj plážový servis, ktorý tvorí zvycajne jeden slnecník, jedno ležadlo a jedno kreslo alebo ich kombinácie na izbu alebo apartmán. Zaciatok i koniec služieb na pláži závisí od miestnych spolocností, každý rok môže byt rozdielny a vo velkej miere závisí od návštevnosti strediska, pocasia a miestnych predpisov. Vo väcšine letovísk sú zriadené aj samostatné pláže pre psov.

Pri ubytovaní v apartmánoch je povinnostou hostí vynášat pravidelne smeti pocas i na konci pobytu a zanechat apartmán v pôvodnom cistom stave. Apartmány nie sú vybavené uterákmi a toaletnými potrebami a preto je potrebné ich vziat so sebou.

V Španielsku sa jedná prevažne o hotely velkokapacitné. Niektoré hotely môžu pozostávat aj z viacerých budov (hlavná budova, depandansy, apartmánová cast) a cena pri ubytovaní v ktorejkolvek casti hotelového komplexu je rovnaká, ak nie je uvedené inak. V Španielsku je bežné, že dobrý 3*** hotel má rovnakú alebo vyššiu kvalitu ubytovania i služieb ako štandardný 4**** hotel.

Vo väcšine hotelov sú na chodbách položené koberce, ktorých úcelom je tlmenie hluku. Pri poznávacích zájazdoch sa stáva, že hotely vo vnútrozemí majú spravidla vyššiu úroven ubytovacích služieb ako hotely v letoviskách pri mori.

Ak je parkovacie miesto zahrnuté v cene ubytovacej kapacity, je pre každú izbu alebo jeden apartmán rezervované parkovanie len pre jedno auto (ak nie je uvedené inak).

Ponuka pobytov pod názvom NO NAME napr. u apartmánov v Chorvátsku znamená, že je cenovo priaznivá, garantovaná je vzdialenost od mora a štruktúra ubytovania apartmánov, prípadne presnejšie stredisko. Názov apartmánov sa klient dozvie priamo na mieste, prípadne aj skôr. Ponuka hotelov pod názvom typu FORTUNA napr. pri hoteloch v Taliansku znamená, že je cenovo najvýhodnejšia, garantovaná je vzdialenost od mora a typ izby a niektoré služby. Názov hotela a stredisko sa klient dozvie väcšinou tesne pred odchodom, prípadne až priamo na mieste. Ak je v ponuke uvedená izba s orientáciou na morskú stranu, znamená to, že z balkónov izieb je výhlad aj na more, ale môže byt obmedzený vysokým porastom stromov alebo zástavbou nižších zariadení pred hotelom resp. apartmánmi (hlavne z nižších poschodí).

Ak je u ubytovacieho zariadenia ponúkaný panoramatický výhlad, znamená to, že ubytovacie zariadenie alebo jeho okolie sa nachádza v miernom svahu resp. na vyvýšenom mieste a treba pocítat aj s využitím schodov pri skrátení cesty od mora alebo s dlhšou cestou naokolo.

V niektorých, zväcša cenovo výhodných talianskych hoteloch a apartmánoch, môžu byt k použitiu pri stravovaní aj tvrdené plastové poháre prípadne taniere. Takisto môžu byt na izbách kovové postele.

V oblasti Rimini v južnej casti sa hotely vo vzdialenosti cca 200 m od pláže nachádzajú v blízkosti železnice. Z dôvodu zvýšenej možnosti krádeží v prímorských letoviskách odporúcame pocas neprítomnosti a v noci uzatvárat okná a dvere vo svojich ubytovacích zariadeniach, ci už v hoteloch alebo v apartmánoch. V žiadnom prípade cestovná kancelária nezodpovedá za osobné veci klientov, ani v prípade krádeží. Pocas neprítomnosti osôb v apartmáne resp. v hoteli je zakázané nechávat domáce zvieratá bez dozoru. Akékolvek poškodenie zariadenia domácim zvieratom je povinný majitel uhradit na mieste. Z ubytovacích zariadení nie je povolené vynášat žiadne zariadenie alebo vybavenie mimo izby alebo apartmánu. Na balkónoch alebo terasách ubytovacích zariadení je zakázané grilovat alebo používat otvorený ohen. Fotografie z interiérov jednotlivých ubytovacích kapacít sú vzorové, jednotlivé vybavenie izieb sa môže líšit (farebne, velkostou, zariadením, vybavením a pod.).

Pocas letnej sezóny sa môže stat, že je viditelnejšie opotrebovanie napr. stien na izbách po predchádzajúcich klientoch (znecistené od detí alebo od hmyzu) resp. prasknutá kachlicka v kúpelni (nárazom) a pod. Treba brat na zretel, že v apartmánoch a hoteloch môže byt menší pocet odkladacieho nábytku alebo menší úložný priestor ako sme zvyknutí doma, prípadne, aký by sme potrebovali na prinesené množstvo batožiny.

 
Stravovanie

V službách hotelov je väcšinou už v cenách zahrnuté aj stravovanie, ktorého presný rozsah je uvádzaný priamo v ponuke. Švédske stoly predstavujú bohatý samoobslužný výber z rôzneho sortimentu jedál. Pod bufetovým stravovaním rozumieme tiež volný samoobslužný výber, ale z menšieho rozsahu ponúkaných jedál ako pri švédskych stoloch. Pod pojmom rozšírené ranajky rozumieme teplý nápoj, pecivo alebo chlieb, maslo, džem, saláma, šunka, syr alebo vajícko. Kontinentálne ranajky sú servírované a znamenajú užší výber ako pri rozšírených ranajkách. All inclusive stravovanie sa uskutocnuje na báze plnej penzie a znamená väcšinou neobmedzený rozsah stravovania a konzumácie alkoholických a nealkoholických nápojov miestnej výroby (v každej krajine sú vybrané rôzne druhy nápojov) vo vyhradených priestoroch hotela alebo v bare pri bazéne a to vo vyhradených casoch. V každej krajine predstavuje all inclusive iný rozsah služieb a ich úroven je neporovnatelná. Množstvá a sortiment stravy je plne v kompetencii hotela alebo reštaurácie a je prispôsobený miestnej i medzinárodnej kuchyni a záleží od kategórie a ceny ubytovacieho zariadenia. V Taliansku sú bežne ranajky v menšom rozsahu ako na Slovensku, Taliani, Chorváti, Francúzi, Slovinci a Španieli väcšinou nepodávajú na ranajky zeleninu ani ovocie. V cenovo najvýhodnejších hoteloch, hlavne v strednej a južnejšej casti Talianska môžu byt servírované sladké kontinentálne ranajky a jedálny lístok je menej rozmanitý, jedlá sa môžu opakovat, porcie sú zvycajne menšie ako sme zvyknutí na Slovensku. Tiež môže íst o u nás nezvyklé kombinácie jedál, príloh a hlavných jedál. Takisto sa môže stat, že sa používa jeden príbor aj pre predjedlá aj pre hlavné jedlo, teda príbory sa pocas jedla neodnášajú. Pri ranajkách, aj ked sú formou bufetu, sa môže stat, že nie vždy sú všetky jedlá doplnované v neskorších stravovacích casoch. Zvlášt v Španielsku a v Chorvátsku v hoteloch pri stravovaní formou švédskych stolov je velmi výhodné si priplatit i obedy. Tieto je možné priplatit vždy len za všetky osoby na izbe a na celý cas pobytu, nie jednotlivo alebo len na niektoré dni.

V Chorvátsku v prípade priplatenia si nápojov k polpenzii a doplatku za obedy, je potrebné priplatit nápoje aj k obedu. Pri ubytovaní v apartmánoch je možné si v niektorých ponukách stravovanie aj dokúpit. Väcšinou ide o stravovanie v dostupných miestnych reštauráciách resp. pizzériách. V niektorých stravovacích zariadeniach je možný výber z jedál resp. ranajky alebo šaláty môžu byt formou bufetu. Ak pri ponuke apartmánov nie je uvedená možnost doplatenia stravovania vopred, v takom prípade je možné stravovanie len individuálne podla osobného výberu v miestnych reštauráciách. Stravovacie služby zacínajú v den príchodu vecerou a koncia podla rozsahu stravovania bud ranajkami alebo obedom. Nápoje k hlavným jedlám nie sú zahrnuté v cene (ak nie je uvedené inak) a ak sa nejedná o službu all inclusive. Ak je možné nápoje k jedlám vopred priplatit, je táto povinnost pre všetky osoby na izbe, nie na jednotlivé osoby. V prípade leteckej dopravy, kde sú casy príletov a odletov v skorých ranných resp. v neskorých vecerných hodinách, je prvá resp. posledná služba riešená individuálne po dohovore s cestovnou kanceláriou resp. zahranicným partnerom. Pri pobytoch pocas celodenných výletov je možné vymenit teplú stravu za balícky, ktoré sú však menšieho rozsahu a ceny ako jedlá podávané v reštaurácii. Požiadavku na balícky treba nahlásit na recepcii hotelov vždy jeden den vopred do cca 16 hodiny. U hotelových ponúk typu FORTUNA je stravovanie v Taliansku formou servírovaných jedál výberom z menu.

 
Špeciality talianskeho termálneho ostrova ISCHIA

Hlavná letná sezóna na talianskom termálnom ostrove ISCHIA zacína v polovici apríla a koncí v polovici októbra. Ostrov má kuželovitý tvar, od mora sa dvíha až po najvyšší bod Monte Epomeo, vo výške 798 m nad morom. Pre taliansky ostrov ISCHIA je charakteristické, že hotely sú umiestnené v prekrásnych tropických záhradách, v oázach kludu, niektoré aj s panoramatickým výhladom a pritom sú lahko dosiahnutelné všetky rušnejšie casti ostrova. Izby s balkónmi alebo terasami znamenajú rovnakú úroven služieb ako izby bez balkónov. V niektorých hoteloch je možné balkón resp. terasu priplatit. Dvojlôžkové izby s dvomi prístelkami sú vo väcšine hotelov možné na vyžiadanie, v niektorých hoteloch môžu byt aj poschodové postele. Tabulky cenníkov sú väcšinou uvádzané pre dvojlôžkové izby s jednou prístelkou. Dostupnost všetkých pláží, pamiatok, termálnych parkov i miest je bez problémov možná miestnymi turistickými, lahko dostupnými i financne nenárocnými autobusovými linkami. Doprava po ostrove je velmi jednoduchá, autobusové spojenie velmi lahko orientovatelné a financne prijatelné. Ležadlá a slnecníky pri hotelových bazénoch sú väcšinou zdarma, v prípade nám známych poplatkov sú tieto uvedené v cenníku ako príplatková služba. Pri stravovaní tiež platí pravidlo “iný kraj – iný mrav”; talianska kuchyna je velmi chutná, zdravá, ale samozrejme sa líši od slovenskej kuchyne, porcie sú menšie. Väcšina hotelov poskytuje vecere formou viacchodového menu, a to výberom z dvoch druhov predjedla (cestoviny, polievka), z hlavného chodu (mäso, ryba, bezmäsité jedlo) a z dezertu (ovocie, zmrzlina alebo puding). Niektoré hotely ponúkajú šalátový bufet. Na ostrove ISCHIA sa neposkytuje stravovanie formou all inclusive v cenovo priaznivejších hoteloch. Každý návštevník talianskeho termálneho ostrova ISCHIA môže vyskúšat úcinky termálnej vody a kozmetiky. Z viac ako 100 termálnych pramenov rôznej teploty pramení voda, ktorá poskytuje zdravie, úlavu a lieci choroby klbov, reumatizmus, bolesti chrbtice, tráviaceho ústrojenstva, hlasivky, gynekologické choroby, ci ochorenia kože.

 
Autobusová doprava

Pri pobytoch PEGAS TOUR nájdete aj ponuku autobusovej dopravy. Presný popis vybavenia autobusu, plánované trasy a casy prepráv, nástupné miesta a zakúpenie miesteniek sú uvádzané pri kyvadlovej doprave (INFO – doprava). Rovnaké typy autobusov sú využívané aj pri poznávacích zájazdoch, podmienky prepravy sú uvádzané v každej ponuke. Na prepravy využívame viacero dopravcov a zaradujeme autobusy novšieho roku výroby. Vodici pocas dopravy dodržiavajú pravidelné bezpecnostné prestávky každé cca 4 hodiny, v prípade že autobus má zabudované WC, negarantujeme jeho používanie. Odchody sú z rôznych miest Slovenska, treba pocítat aj s prepravou cez noc. Zvozovým vozidlom môže byt (podla trasy) aj osobné auto, mikrobus alebo autobus inej cielovej trasy, prípadne inej cestovnej kancelárie a trasa pri ceste tam a spät môže byt rozdielna. V niektorých prípadoch pri nástupoch a výstupoch v rôznych mestách Slovenska sa môže stat, že napr. v Trencíne, na Zelenci alebo v Bratislave je potrebné prestúpit do iného autobusu. Cestujúci v autobuse sú povinní dodržiavat prepravný poriadok a v plnej výške zodpovedajú za spôsobené škody na dopravnom prostriedku resp. za škody spôsobené spolucestujúcim. Na jedného cestujúceho je povolené do batožinového priestoru vziat so sebou 15 kg batožiny bežných rozmerov. Pri zmene cien dopravných nákladov vrátane pohonných látok môže dôjst k úprave ceny prepravy o tzv. palivový príplatok.

Pri jednodnových akciách autobusovou dopravou môže dôjst k casovej úprave programu vzhladom na prispôsobenie programu jednotlivým navštíveným miestam alebo z organizacných dôvodov.

Pri autobusovej doprave zabezpecujeme prepravu z jednotlivých nástupných miest na území SR do miesta ich pobytu, t.j. až do prístupnej blízkosti ubytovacieho zariadenia alebo agentúry. Rôzne nástupné miesta na Slovensku tvoria doplnkovú službu k cene dopravy. V hlavnej sezóne sa však môže stat, že sa autobusy nedostanú až do bezprostrednej blízkosti niektorých ubytovacích zariadení, nakolko sú casto úzke miestne komunikácie zablokované parkujúcimi autami individuálne cestujúcich klientov. V oblasti Rimini, kde je vzhladom na uvedené, doprava pre autobusy komplikovaná, je možné vykladat/nakladat klientov len na ocíslovaných autobusových zastávkach v blízkosti jednotlivých hotelov. Trasa jednotlivých autobusov závisí od poctu klientov z jednotlivých nástupných miest, pricom si vyhradzujeme právo jej urcenia resp. zmeny. Pri zájazdoch je na vyžiadanie vo výnimocných prípadoch povolená aj preprava psov alebo domácich miláckov, za podmienok dodržania prepravných podmienok a s ohladom na ostatných spolucestujúcich. Majitelia zvierat sú zodpovední za ich cestovné doklady a dodržiavanie predpisov ockovania zvierat zodpovedajúcich danej krajine. Nesprávnost dokladov alebo nedodržanie termínu ockovania nemá vplyv na odstúpenie od Zmluvy o zájazde alebo od Zmluvy o pobyte alebo službe bez odstupného. V prípade nižšieho poctu klientov z niektorého nástupného/výstupného miesta ( zväcša MT, RK, BB, ZV ) si vyhradzujeme právo na zrušenie možnosti nástupu/výstupu na takomto mieste s tým, že klientom bude ponúknuté bud náhradné miesto nástupu/výstupu na zájazd alebo bude zabezpecená zvozová preprava z pôvodného nástupného/výstupného miesta pravidelnou autobusovou linkou resp. vlakom 2. triedy a to i v krátkej dobe pred odchodom. V prípade nižšej ceny za zvoz bude rozdiel bezodkladne vrátený. Táto zmena neoprávnuje k stornovaniu zájazdu bez odstupného resp. na náhradu nákladov cestovného do iného nástupného miesta. Trasa autobusu a zvozových vozidiel po Slovensku pri ceste tam a pri ceste spät môže byt rozdielna. Pri autobusovej doprave ponúkame možnost zakúpenia miestenky. Oznacenie miest a císla sedadiel sa menia podla typu autobusu. Cestujúci sa dozvie císlo svojho sedadla pri nástupe do autobusu. Miestenka garantuje klientovi predné alebo stredné sedadlá v autobuse (prípadne zadné, ak si to výnimocne klient praje), avšak negarantuje mu presné miesto! V každom zájazde je iný pocet klientov, ktorí si predplatia miestenky a preto pocet miestenkových sedadiel je pohyblivý. Miestenky sa zakupujú hned pri spísaní Zmluvy o zájazde resp. Zmluvy o pobyte. alebo službe. Každý cestujúci (vrátane detí do 2 rokov) musí mat vlastné sedadlo. V autobusoch sú všetky sedadlá považované za plnohodnotné, t.j. aj tie, ktoré majú obmedzený rozsah sklopenia resp. sa nachádzajú v zadnej casti. Všetky sedadlá sú obsadzované bez nároku na zlavu. Vo výnimocných prípadoch môže dôjst k presmerovaniu trasy i v zahranicí. V prípade, že trasa zájazdu má zastávku v programe mimo cielového štátu v blízkosti hraníc dvoch štátov, je pravdepodobné absolvovanie dopravy najkratšou trasou hociktorým susediacim štátom. V prípade, že si to vyžadujú prevádzkové podmienky alebo pocas mimosezónnych akcií, napr. Velká noc alebo pri poznávacích zájazdoch resp. pri kyvadlovej doprave s menšou obsadenostou v záujme uskutocnenia pobytu aj s dopravou, môže byt táto doprava zabezpecená autobusom rovnakej kategórie s nižším poctom sedadiel alebo kvalitným mikrobusom. V prípade uskutocnenia dopravy mikrobusom obdržia klienti vopred túto upresnujúcu informáciu a nevzniká im nárok na stornovanie zájazdu bez odstupného resp. na náhradu cestovného.

Z dôvodu optimalizácie dopravy a vytaženia autobusov môže byt vo výnimocných prípadoch v niektorých termínoch doprava zaistovaná v spolupráci s inými cestovnými kanceláriami. Nie je výlúcené, že môže dôjst k zmene nástupného/výstupného miesta namiesto Slovenskej republiky aj k nástupu/výstupu v Cechách, zväcša v Brne a môže dôjst k prestupom do iného autobusu. Pri kyvadlovej doprave je príchod do niektorých letovísk v skorých ranných hodinách, zväcša aj ovela skôr ako je pracovná doba miestnych agentúr, ktoré klientov ubytovávajú.

V Zmluve o zájazde resp. v Zmluve o pobyte alebo službe je klient povinný uvádzať správne číslo mobilného telefónu, ktorý bude mať so sebou počas pobytu a dopravy (v deň odchodov autobusu je potrebné mať mobil zapnutý a sledovať prípadné hovory a SMS).

PEGAS TOUR nezodpovedá za plynulosť cestnej premávky na Slovensku ani v zahraničí. Počas prepravy dopravca dodržuje medzinárodné zmluvy a dohovory.

Zrušenie doplnkových služieb zo strany PEGAS TOUR nemá vplyv na odstúpenie od Zmluvy o zájazde resp. od Zmluvy o pobyte alebo službe bez odstupného.

V zahranicí autobusy vždy rozvážajú a zbierajú klientov do resp. z viacerých stredísk, pricom pri ceste tam i spät zastávky v strediskách nemusia byt rovnaké. Takisto každý týžden môže íst o rozvoz do rôznych stredísk. Autobusy prichádzajú do najbližších rozvozových stredísk v skorých ranných hodinách (miestne agentúry otvárajú podstatne neskôr) a pri ceste spät nastupujú klienti z týchto miest ako poslední (miestne agentúry už môžu byt zatvorené). Rozvozové casy sú prispôsobené povinným bezpecnostným prestávkam vodicov na posledných výstupných miestach v jednotlivých krajinách.

Program 10-dňového zájazdu autobusovou dopravou:

1.deň:odchod autobusu zo Slovenska v popoludňajších hodinách (severné a stredné Taliansko, Chorvátsko, Slovinsko - vo večerných hodinách) NON STOP cez Maďarsko, Slovinsko (Chorvátsko) resp. Rakúsko (Taliansko, Slovinsko)

2.deň:v raňajších resp. dopoludňajších hodinách príchod do letovísk, individuálne voľno, ubytovanie cca po 16.00 hod.

3.-8.deň:individuálne voľno, kúpanie, možnosť fakultatívnych výletov

9.deň:do 09.00 resp. 10.00 hodiny uvoľnenie ubytovacích kapacít, individuálne voľno, v podvečerných resp. večerných hodinách odchod autobusu NON STOP na Slovensko.

10.deň:príchod na Slovensko v raňajších resp. dopoludňajších hodinách (severné a stredné Taliansko, Chorvátsko, Slovinsko).

 
Letecká doprava pri pobytových zájazdoch, poznávacích a zájazdoch typu POZNÁVANIE s pobytom pri mori

Leteckú dopravu k pobytovým, poznávacím zájazdom a zájazdom typu POZNÁVANIE s pobytom pri mori sprostredkujeme na pravidelných linkách rôznych leteckých spolocností (napr. Ryanair, Wizz Air, Easy Jet, Austrian Airlines, Vueling, Aeroflot, Air Baltic, Ukraine Air, Swissair, Laudamotion a pod.) z rôznych letísk (Bratislava, Vieden, Budapešt, Brno, Katowice) a to hlavne priame lety, prípadne výhodné prestupové lety. Kedže v case vydania katalógu a jednotlivých ponúk nie sú známe letné letové poriadky leteckých spolocností alebo dochádza casto k ich zmenám, PEGAS TOUR si vyhradzuje právo zmeny odletového miesta, casu odletu resp. posun termínu odletu a urcenie presného názvu leteckého dopravcu v primeranom casovom predstihu pred uskutocnením zájazdu, zverejnenom na www.pegastour.sk, hned ako budú tieto informácie známe.

Každá letecká spolocnost je v plnom rozsahu zodpovedná za bezpecnost, letový poriadok, prepravné casy i všetky náležitosti spojené s prepravou podla leteckého zákona o civilnom letectve c. 143/1998 Z. z., v zmysle nariadenia ES c. 261/2004 a dalších predpisov. Za stratu alebo poškodenie batožiny pocas letu zodpovedá letecká spolocnost, pricom nahlásenie škody musí byt uskutocnené ihned po zistení na príslušnom letisku na mieste a musí byt spísaný reklamacný protokol (P.I.R.), v opacnom prípade Váš nárok na vzniknutú škodu zaniká. Všeobecné náležitosti leteniek (zmena mena, zmena termínu, meškanie letu, rozsah batožiny, pozastavenie letov, zrušenie letov, prestupové lety, ukoncenie cinnosti, bankrot, atd.) sa riadia výlucne podmienkami každej leteckej spolocnosti, zverejnenými na internetových stránkach jednotlivých leteckých spolocností. Pocas leteckej dopravy platí prepravný poriadok príslušnej leteckej spolocnosti, ako aj medzinárodné zmluvy a dohovory, ktorým sa letecký prepravca podriaduje. Môže nastat skutocnost, že dôjde k zmene letiska, odletových casov alebo dlhšiemu meškaniu lietadla. Tieto zmeny sú spôsobené preplnenostou vzdušných koridorov, vplyvom zlých poveternostných, resp. technických podmienok a sú realizované v rámci zabezpecenia maximálnej bezpecnosti pasažierov. Niektoré letecké spolocnosti, prevažne nízkonákladové, neposkytujú pocas letov obcerstvenie v cene letenky. Zakúpené letenky zodpovedajú ekonomickej triede. Letiskové poplatky sú nevyhnutnou súcastou leteckej dopravy. K nim si rôzne letecké spolocnosti úctujú rôzne dalšie poplatky ako napr. bezpecnostné, emisné alebo palivové príplatky. Všetky tieto poplatky, vrátane transferu (u väcšiny zájazdov) a servisného poplatku CK, uvádzame v jednom letiskovom a servisnom poplatku. Pri kalkulácii cien zájazdov s leteckou dopravou sa vychádzalo z ceny 500,- USD/tona leteckého benzínu.

Ak je súcastou zájazdu aj transfer v zahranicí resp. na Slovensku, treba sa ihned po prílete prihlásit u príslušného zástupcu, organizujúceho alebo vykonávajúceho transfer a až potom riešit prípadné oneskorené dodanie batožiny resp. iný problém, súvisiaci s leteckou preprevou alebo osobnými potrebami.

Ceny leteniek pri leteckých zájazdoch sú kalkulované ku dnu vydania katalógu alebo ponuky, avšak je možné, že cena letenky môže byt vyššia ako cena kalkulovaná a teda v tomto prípade môže byt u nových klientov cena leteckého zájazdu alikvotne zvýšená. Prvý a posledný den zájazdu je urcený na prepravu a cestovná kancelária neurcuje ani nenesie zodpovednost za casy letov, ani meškanie lietadiel, ani zrušenie letov. Pri nárokoch klienta na odškodnenie za nedodržanie letových podmienok jednotlivých leteckých spolocností doporucujeme sa obrátit na spolocnost Click2Claim, s. r. o. Cernyševského 10, 851 01 Bratislava - www.click2claim.eu

Každá letecká spolocnost má iné podmienky pre rozmery a váhu batožiny na palubu a do batožinového priestoru, preto venujte pozornost informáciám aj pri zakúpení zájazdu, akú batožinu máte v cene zahrnutú. Pri leteckých zájazdoch na pravidelných linkách, je v cenníku uvedený pocet kusov batožiny, ktoré sú v cene zájazdu zahrnuté podla podmienok leteckých spolocností (na palubu resp. do batožinového priestoru). Ak má klient záujem o dokúpenie si dalšieho kusa batožiny do batožinového priestoru, je toto možné za cenových podmienok leteckej spolocnosti priamo na letisku. Pridelovanie sedadiel pri check-in je plne v kompetencii pocítacového systému jednotlivých leteckých spolocností a môže sa stat, že na cestu tam i spät sú pridelené rôzne sedadlá pre jednotlivé osoby. Systém nemusí brat do úvahy spolocne cestujúce osoby.

Transfery z Bratislavy na letisko do Viedne a spät sú kalkulované pri obsadení minimálne 4-mi osobami, v prípade menšieho poctu záujemcov o zakúpenie transferov môže byt táto doplnková služba zrušená. Letisko vo Viedni je priamo prepojené autobusovými linkami s letiskom a mestom Bratislava. Kedže sa jedná o lety na pravidelných linkách a nie je to charterový let cestovných kancelárií, je nutné pri odlete si vybavit všetky formality na letisku individuálne bez priamej úcasti pracovníka cestovnej kancelárie, podla pokynov cestovnej kancelárie PEGAS TOUR.

Zabezpecenie hotelových transferov v zahranicí z letísk môže byt uskutocnené aj tzv. shuttle busom, co znamená, že doprava je kyvadlová, organizovaná miestnymi prepravnými spolocnostami a využívaná viacerými cestovnými kanceláriami pre klientov rôznych hotelov niekolkokrát denne a má vopred stanovené pravidelné casy odchodov.

 
Vlastná doprava

Klient, cestujúci vlastnou dopravou, sám zodpovedá za dodržanie termínu nástupu a ukoncenia pobytu, a teda aj cerpanie resp. necerpanie zabezpecených služieb. Pri plánovaní cesty je potrebné brat do úvahy, že cas nástupu na ubytovanie je v popoludnajších hodinách a uvolnenie ubytovacej kapacity je vždy v dopoludnajších hodinách. Informácie o presných casoch obdrží klient v Informáciách na cestu. Cestovná kancelária nezodpovedá za výber trasy, ani dopravnú situáciu po trase zvolenej klientom. V apartmánoch a pri väcšine hotelov je parkovanie zdarma, ak sa parkovanie priamo v ubytovacej kapacite platí a informácia a jej cena je vopred známa, je uvedená pri jednotlivých ubytovacích zariadeniach. Ubytovacie zariadenia majú právo cenu parkovania v priebehu roka upravit.

Program 8-dňového pobytu vlastnou dopravou:

1.deň:nástup na ubytovanie cca po 16.00 hodine, individuálne voľno.

2.-7.deň:individuálne voľno, kúpanie, fakultatívne výlety, nákupy.

8.deň:uvoľnenie izieb a apartmánov do 09.00 resp. 10.00 hod., individuálne voľno.

V prípade iného ako 8-dňového pobytu vlastnou dopravou podmienky pre deň nástupu a deň ukončenia pobytu zostávajú nezmenené.

 
Poznávacie zájazdy a zájazdy typu POZNÁVANIE S POBYTOM PRI MORI letecky

Ubytovanie pri poznávacích zájazdoch leteckou alebo autobusovou dopravou poskytujeme na úrovni troch a viac hviezdiciek v hoteloch, apartmánoch resp. penziónoch v dvojlôžkových izbách s možnostou prístelky, ktorá nemusí byt cenovo rozlíšená. Pri zájazdoch typu POZNÁVANIE S POBYTOM PRI MORI je ubytovanie zabezpecené v letoviskách pri mori pocas celého zájazdu v rovnakom hoteli na jednom mieste trojhviezdickovej alebo vyššej kategórie v dvojlôžkových izbách resp. dvojlôžkových izbách s prístelkou, ktorá nemusí byt cenovo rozlíšená. Ak je u viacdnových poznávacích zájazdoch uvádzaný termín noclah resp. návrat na ubytovanie, znamená to, že sa jedná o opakované ubytovanie na jednom rovnakom mieste, ak je na konci programu uvedený termín ubytovanie, znamená to, že k ubytovaniu dochádza v inom hoteli. Pri autobusovej doprave využívame kvalitné klimatizované autobusy s videom a bufetom od viacerých dopravcov s nástupmi z rôznych miest Slovenska. Podrobnejšie podmienky prepravy autobusom a lietadlom uvádzame v casti autobusová doprava a letecká doprava alebo na ponukových listoch samostatnej dopravy. V prípade, že si to vyžadujú prevádzkové podmienky alebo pocas napr. Velkej noci a pri poznávacích zájazdoch s menšou obsadenostou v záujme uskutocnenia zájazdu aj s dopravou autobusom, môže byt táto doprava zabezpecená autobusom rovnakej kategórie s nižším poctom sedadiel. Pri poznávacíh zájazdoch v skorších jarných termínoch sa môže stat, že kvôli nepriazni pocasia v dnoch trvania zájazdu vo vyššie položených lokalitách, budú niektoré služby obmedzené resp. nebudú v prevádzke. Pri poznávacích zájazdoch je k dispozícii kvalifikovaný sprievodca v slovenskom resp. ceskom jazyku. Presun v zahranicí pocas prehliadky do/z jednotlivých miest môže byt naviac zabezpecený aj metrom, vlakom alebo inou miestnou dopravou. Trasa autobusu a zvozových vozidiel po Slovensku pri ceste tam a pri ceste spät môže byt rozdielna.

Pri odletoch z iných letísk ako Bratislava pri poznávacích leteckých zájazdoch je transfer z Bratislavy na letisko do Viedne prípadne Budapešti zahrnutý v cene (ak nie je uvedené inak, pri odlete z Prahy a Katowíc je doprava na letisko individuálna). Doprava na letisko pri zájazdoch typu POZNÁVANIE S POBYTOM PRI MORI je individuálna resp. je možnost dokúpenia transferu. Pri letenkách a ich zmenách zakúpených poznávacích zájazdov leteckou dopravou alebo zájazdov typu a POZNÁVANIE S POBYTOM PRI MORI na pravidelných linkách sa klient riadi jej prepravnými podmienkami. Povinný letiskový a servisný poplatok zahrna letiskové, palivové a emisné poplatky, bezpecnostné taxy a iné servisné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy. Podrobnejšie podmienky prepravy leteckou dopravou nájdete na predchádzajúcich stranách.

V jednotlivých mestách treba pocítat s výberom pobytovej taxy, ktorú je potrebné uhradit priamo na mieste v hotovosti. Pobytová taxa môže byt urcená v jednotlivých regiónoch každého štátu v jednotlivých hoteloch rozdielne a môže sa v priebehu roka menit.

Ubytovacie poukazy tzv. voucher pri poznávacích zájazdoch má k dispozícii sprievodca za celú skupinu (ak klient neobdrží individuálne vouchery na jednotlivé služby). V zahranicí pri zájazdoch leteckou dopravou môžu byt k presunom z letísk a na absolvovanie programu využívané aj mikrobusy alebo midibusy.

Ceny možných vstupov sú uvádzané orientacne, naviac, niektoré pamiatky sú otvorené len sezónne a v niektorých termínoch poznávacích zájazdov nie je možné ich navštívit.

 
Služby delegátov a asistenčné služby
Pocas všetkých pobytov a zájazdov organizovaných PEGAS TOUR (výnimky sú uvedené v cenníku) je klientom k dispozícii stály delegát. Pri úvodnej informacnej schôdzke Vás delegát PEGAS TOUR resp. partnerských cestovných kancelárií podrobne oboznámi so všetkými dôležitými skutocnostami, potrebnými pre Váš pobyt. Oboznámi Vás s miestom pobytu a jeho okolím, ponúkne Vám výlety a prípadne sa s Vami dohodne na dalšom stretnutí. Kedže delegát má obvykle na starosti klientov vo viacerých strediskách a ubytovacích zariadeniach, je dôležité sa úvodných stretnutí zúcastnit. Taktiež odporúcame sledovat informacné tabule resp. informacné knihy cestovnej kancelárie PEGAS TOUR resp. jej zahranicných partnerov, kde sú uvedené informacné hodiny a kontakt na delegáta resp. asistencné služby pre prípad mimoriadnej situácie alebo okamžitej pomoci. Taktiež v upresnujúcich informáciách na cestu uvádzame vždy kontakt na príslušného slovensky resp. cesky hovoriaceho delegáta spolupracujúcej cestovnej kancelárie resp. povereného pracovníka partnerskej zahranicnej agentúry, ktorý je k dispozícii klientom v príslušnej agentúre; v prípade cesky alebo slovensky hovoriaceho pracovníka je to uvedené v texte pod tabulkou. Asistencné služby znamenajú základné informácie v slovenskom resp. v ceskom jazyku a prípadný další kontakt telefonicky resp. podla potreby. Sú poskytované delegátmi v danej oblasti (nie v stredisku). Pocas autobusových a leteckých poznávacích zájazdov je k dispozicíí sprievodca PEGAS TOUR s platným osvedcením pocas celého zájazdu (v prípade leteckých zájazdov je možné výnimocne, že sprievodca sa pripojí ku skupine v mieste prestupu alebo v mieste cielovej krajiny). Ak je pod tabulkou, co obsahuje cena, oznacenie len „sprievodca“, znamená to, že zájazd je organizovaný v spolupráci s inými ceskými alebo slovenskými cestovnými kanceláriami. Pri zájazdoch typu POZNÁVANIE S POBYTOM PRI MORI je k dispozícii delegát s platným osvedcením priamo na mieste. V niektorých svetových metropolách a významných historických pamiatkach je sprevádzanie upravené miestnou právnou úpravou, ktorá povoluje sprevádzanie iba osobám so špeciálnou licenciou. Služby týchto sprievodcov v niektorom zo svetových jazykov si môže každý úcastník zájazdu objednat priamo na mieste individuálne. Sprievodca CK nemôže v týchto prípadoch podávat výklad priamo v navštívenom objekte pre celú skupinu. V prípade, že po zaciatku zájazdu nastanú okolnosti, ktoré CK nemôže ovplyvnit, môže sprievodca CK upravit poradie navštívených miest a pamiatok pri poznávacích zájazdoch inak, ako bolo uvedené v pôvodnom programe, so zretelom na pohodlie a bezpecnost všetkých úcastníkov zájazdu.
 
Pobytové taxy
V Chorvátsku je dlhé roky už pravidlom platenie pobytovej taxy, ktorá sa platí vopred v cestovnej kancelárii. Takisto sa pobytová taxa a registracný poplatok platí v Slovinsku, avšak klient ju musí uhradit na mieste pri príchode. V Španielsku sa tiež platí pobytová taxa, zatial je toto známe len v oblasti Katalánska, takisto sa platí na mieste. Jej výška je rozdielna pre jednotlivé regióny a kategórie ubytovania a môže sa pocas roka menit, ceny sú uvádzané orientacne. Naviac môže byt zavedená aj v lokalite, kde to v katalógu nie je uvedené. Taliansko postupne zavádza vyberanie pobytovej taxy na mieste pri príchode nielen v metropolách, ale aj v niektorých letoviskách, podla rozhodnutia miestnych orgánov. Teda ani v jednej lokalite nemusí íst v každom stredisku o rovnakú alebo vôbec urcenú výšku pobytovej taxy. Pobytové taxy v Taliansku sa schvalujú príslušnými miestnymi orgánmi na zaciatku letnej turistickej sezóny a tým pádom môžu byt vyberané na mieste aj v kapacitách, kde to nie je uvedené v povinných príplatkoch, nakolko neboli v case vydania katalógu alebo ponukového listu známe ani ciastocné informácie. Takisto môže byt pobytová taxa vyberaná v rozdielnej alebo podobnej výške ako je uvedené v katalógu resp. ponukového listu. Výška pobytovej taxy sa väcšinou pohybuje pre dospelé osoby od cca 0,50 €/apartmán do cca 3,- € za hotely vyššej katégorie na den, deti do urcitého veku taxu neplatia, prípadne platia polovicnú sumu. Pri poznávacích zájazdoch je bežné, že sa pobytová taxa vo väcšine miest platí priamo na mieste.
 
Mobilné telefóny
Dnes je už samozrejmosťou používanie mobilných telefónov aj v zahraničí a komunikácia prostredníctvom nich aj na mieste pobytu. Preto v Zmluvách o zájazde resp. Zmluve o pobyte alebo službe uvádzajte správne číslo mobilného telefónu s roamingom, s ktorým vycestujete do zahraničia!
 
Fakultatívne výlety
Sú príjemným spestrením každej dovolenky a umožnia lepšie spoznat navštívenú krajinu. Zakúpit si ich môžete v akejkolvek miestnej cestovnej kancelárii, prípadne u nášho zahranicného partnera priamo na pobytovom mieste a to bud prostredníctvom miestnej cestovnej kancelárie, delegáta resp. pracovníka agentúry resp. asistencnej služby alebo priamo na recepcii ubytovacích zariadení. Výlety sú organizované a predávané priamo zahranicným partnerom, preto cestovná kancelária PEGAS TOUR nenesie zodpovednost za prípadné chyby a nedostatky, ani za tvorbu cien. Pri zakúpení výletov na mieste pobytu doporucujeme dbat na informácie, co cena zahrna, v akom jazyku sú sprievodcovské služby a pod. Pokial ste si zakúpili zájazd s kompletnou cenou zájazdu, ktorá obsahuje aj výlet resp. výlety, tento výlet resp. výlety sú sprevádzané v slovenskom resp. ceskom jazyku (ak nie je uvedené inak). Neabsolvovaním výletov nevzniká nárok na financnú alebo inú náhradu.
 
Ochrana osobných údajov
Vaše osobné údaje spracúvame v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a rady c. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o volnom pohybe takýchto údajov ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES a zákonom c. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov. Ceníme si Vaše súkromie, preto spracúvame len tie osobné údaje, ktoré sú nevyhnutné na poskytovanie našich služieb pre Vás. Podrobné informácie o spracúvaní osobných údajov nájdete na našej webovej stránke www.pegastour.sk (www.pegastour.sk/sub_pdf/zasady_spracuvaniaOU.pdf) alebo v našej prevádzke a u každého nášho predajcu.
 
Ďalšie rady a odporúčania
Aj ked pri prechode hraníc do krajín EÚ v rámci Schengenskej dohody už nie je potrebná kontrola dokladov, každý turista a zviera musí mat pri sebe platné cestovné doklady! V rámci EU môžu slovenskí obcania cestovat na platný obciansky preukaz. Pred odchodom si skontrolujte tiež platnost cestovného dokladu. Každá osoba, aj deti od 0 – 15 rokov musia cestovat na vlastný cestovný pas. Ponuka pobytov a zájazdov PEGAS TOUR je do krajín, kde nie sú potrebné pre slovenských turistov víza (okrem víz do Ruska). V prípade zakúpenia výletov do krajín mimo EÚ (napr. v Andalúzii do Maroka) alebo poznávacích zájazdov do krajín mimo EU je potrebný aj cestovný pas a do niektorých krajín sú potrebné aj víza. Cestovná kancelária nenesie zodpovednost za odmietnutie dodania alebo oneskorené dodanie potrebných dokumentov na udelenie víz a cestovná kancelária nenesie zodpovednost za neudelenie víz na základe dodaných podkladov. Vo všetkých prímorských krajinách je bežné, že napriek snahe ubytovacieho zariadenia sa môže v menšom množstve vyskytnút menší hmyz alebo mravce. V stredomorských krajinách nie je bežne používaná voda z vodovodu na pitie resp. na varenie, preto doporucujeme ku konzumácii zakupovat balenú vodu v miestnych obchodoch za symbolické ceny. V ubytovacích zariadeniach so solárnym ohrevom je teplota vody závislá od množstva slnecných hodín. Cudzím štátnym príslušníkom odporúcame, aby si sami zabezpecili informácie o platnosti ich cestovných dokladov a víz, telefónnych císiel zastupitelských orgánov ich krajiny, a iných kontaktných adries a telefónnych císiel vrátane predvolby danej krajiny.
 
Upozornenie
Podmienkou úcasti na zájazde je uzatvorenie Zmluvy o zájazde, ktorej súcastou sú aj Zmluvné podmienky (uvedené na www.pegastour.sk). Pred uzatvorením tejto Zmluvy obdržite cenovú ponuku a Formulár štandardných informácií. Dobrá informovanost o Zmluvných podmienkach, o rozsahu a obsahu ponúkaných služieb je jedným z predpokladov spokojnosti zákazníka. Odporúcame Vám, aby ste sa oboznámili so všetkými informáciami a Zmluvnými podmienkami a svojou informovanostou o rozsahu a obsahu služieb prispeli k obojstrannej spokojnosti. Svojím podpisom na Zmluve o zájazde potvrdzujete, že sú Vám tieto podmienky a informácie známe a súhlasíte s nimi.

V ponukových listoch, prípadne katalógu a na www.pegastour.sk uvádzame všetky druhy našich ponúk, t.j. zájazdov a spojených cestovných služieb v zmysle Zákona c. 170/2018 Z. z., platného od 01. 01. 2019, ako aj pobytov so stravou a bez stravy, jednodnových akcií a možných dalších služieb. K týmto pobytom a službám sa uzatvárajú Zmluvy o pobyte alebo službe a prislúchajú im Všeobecné zmluvné podmienky.

Údaje uvedené v katalógu resp. v ponukových listoch sú na základe informácií dostupných a platných v case spracovania katalógu resp. ponukových listov. V období medzi vydaním katalógu a ponukových listov a uskutocnením zájazdu mohli nastat nové skutocnosti, ktoré majú vplyv na podmienky realizácie zájazdu. PEGAS TOUR si pred uzatvorením Zmluvy o zájazde resp. Zmluvy o pobyte alebo službe vyhradzuje právo na zmenu a aktualizáciu údajov uvedených v katalógu resp. v ponukových listoch. Všetky dokumenty, zmeny, aktualizácie a nové ponuky po uzávierke katalógu nájdete na našej internetovej stránke www.pegastour.sk.

logo sacka

CK PEGAS TOUR patrí už od svojho vzniku medzi členov Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr a pravidelne sa zúčastňuje jej zasadaní. Dlhoročné členstvo, dlhodobé pôsobenie PEGAS TOUR a spokojnosť klientov svedčia o stabilnej pozícii na trhu cestovného ruchu na Slovensku.

 

Počas celej letnej sezóny (od 01.05. do 30.09.2022) a počas prebiehajúcich zájazdov i mimo týchto termínov Vám poskytujeme stálu telefonickú službu na telefónnom čísle 00421 32 7444 473, ktorá je Vám plne k dispozícii v prípade potreby nevyhnutného kontaktu s našou cestovnou kanceláriou aj mimo pracovných hodín a počas víkendov a sviatkov. Telefonický kontakt na stálu telefonickú službu cestovnej kancelárie majú naši klienti uvedený aj priamo vo vystavených dokladoch.

 

Všetky ceny, publikované v tabuľkách, sú uvádzané v EUR. Poplatky za služby, ktoré je potrebné uhradiť na mieste, musia byť vopred nahlásené v cestovnej kancelárii pri uzatváraní Zmluvy o zájazde resp. Zmluvy o pobyte alebo službe (okrem pobytovej taxy). Takéto služby nie sú službami cestovnej kancelárie PEGAS TOUR, ale zahraničných partnerov, preto cestovná kancelária PEGAS TOUR nezodpovedá za ich cenovú tvorbu, kvalitu a plnenie a majú len informatívny charakter. Detské a seniorské zľavy sú poskytované podľa presného dátumu narodenia. Naším účelom pri tvorbe cien je dosiahnuť na slovenskom trhu čo najnižšiu cenu pre klienta, teda nemáme záujem poskytovať čo najvyššiu zľavu, ale čo najnižšiu konečnú cenu.

 

Aj v roku 2022 Vám ponúkame na výber niekoľko spôsobov zakúpenia si našich zájazdov, pobytov a služieb:

  • osobne priamo v našej kancelárii
  • telefonickou požiadavkou
  • objednávkou cez e-mail
  • v niektorej z našich viac ako 300 partnerských cestovných kancelárií a cestovných agentúr na celom Slovensku i v susednej Českej republike.