logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
0908 852 409
 

hrad Portorož je najmodernejšie prímorské letovisko v Slovinsku. Leží v Terstskom zálive. Dnes je Portorož najväčším a najlepšie vybaveným slovinským letoviskom s klimatickými kúpeľmi. Mesto ponúka možnosti zábavy na každý deň. Veľmi pekné sú aj tunajšie mestské pláže, ktoré sú piesočnaté a majú individuálne riešený vstup do mora s pozvoľným charakterom, ako aj pláže štrkovokamenisté, ktoré sú na okraji Portorožu a majú tiež individuálne riešený vstup do mora. Pláž ponúka okrem kúpania aj rôzne športové aktivity. Môžete si tu požičať loďku, plachetnicu alebo vodný skúter. lipica Na svoje si tu prídu aj milovníci potápania. Veľkou prednosťou je celoročne otvorený vodný svet LAGUNA BERNARDIN, ktorý ponúka v bazénoch vyhrievanú morskú vodu a rôzne vodné atrakcie, ako aj služby wellness.

 
jaskyne POSTOJNSKA jama a ŠKOCJANSKE jame, PREDJAMSKY hrad, PIRAN, LIPICA, BLED, lodné výlety do TERSTU alebo do BENÁTOK, zámok MIRAMARE, lodný výlet po slovinskom pobreží

ADRIATIC RESORT ST. BERNARDIN

POLOHA:Adriatic vynikajúco situovaný pekný rezort troch hotelov sa nachádza na okraji mesta Portorož, v tesnej blízkosti čarovného mestečka Piran, priamo pri menších plážach z drobného štrku a betónových plochách so zelenými trávnatými parčíkmi. Z rezortu sa pohodlnou prechádzkou dostanete pešo aj do centra Portorožu, vzdialeného cca 1 000 m, kde sa nachádzajú široké pieskové pláže, prípadne môžete využiť pravidelné autobusové spojenie.

VYBAVENIE KOMPLEXU: v hlavnej sezóne tu prebiehajú animačné programy pre dospelých i pre deti, pre milovníkov športov sú k dispozícii tenisové kurty a dobré podmienky pre vodné športy (surfovanie, rybárčenie, potápačské centrum, vodné lyžovanie, vodné bicykle, vodné banány). Ideálne sú aj možnosti pre rekreačných cyklistov. V celom areáli sa nachádza množstvo reštaurácií, barov, obchodíkov, vo večerných hodinách spríjemní pobyt živá hudba vo viacerých zariadeniach. Veľkou výhodou tohto komplexu je, že v hoteli HISTRION sa nacháda veľký vodný svet TERMARIS s vyhrievanou vodou, ktorý môžu využívať klienti všetkých hotelov rezortu. Je otvorený celoročne, okrem väčšieho plaveckého bazéna sa tu nachádza rekreačný bazén s hydromasážou a vírivkové bazény. V jeho zábavnej časti nájdete šmykľavky, vodopády, gejzíry, fínsku a tureckú saunu, solárium, objednať si môžete masáže (za poplatok). Súčasťou rezortu je aj malý prístav Marina Bernardin, ktorý sa nachádza v lagúne. Klienti všetkých hotelov môžu využívať služby akéhokoľvek zariadenia v celom rezorte.

METROPOL RESORT

POLOHA:metropol na opačnej strane krásneho mesta Portorož sa nachádza v zelenej časti hotel Remisens Lucija, päťhviezdičkový hotel Remisens Premium Metropol a jeho dva štvorhviezdičkové depandansy Remisens Premium Casa Rosa a Remisens Premium Casa Bel Moretto (bývalé hotely Remisens Premium Roža a Smart Selection Barbara), ktoré majú rovnakého majiteľa a viacero spoločných služieb v jednotlivých hoteloch, ktoré môžu využívať klienti celého rezortu. Hotely a depandansy ležia cca 300 m od centra mesta, od pieskovej pláže ich delí pobrežná cesta, cez ktorú je na pláž hneď pri hoteloch vybudovaný nadchod. Počas hlavnej sezóny prebiehajú v areáli animácie. Pre klientov celého Metropol rezortu sú k dispozícii priamo pri mori plavecký bazén, bazén pre neplavcov, ležadlá a slnečníky a športoviská.

 

VYBAVENIE HOTELA REMISENS PREMIUM METROPOL: recepcia, výťah, klimatizovaná reštaurácia Grand Salon s terasou, reštaurácia a la carte San Lorenzo, lobby bar s terasou, Wi-Fi, animačné programy, kongresové centrum, Grand Casino Portorož, garáž (za poplatok). Milovníci športu majú k dispozícií tenisové kurty, mini golf, basketbalové ihriská a volejbalové ihrisko nachádzajúce sa v blízkosti hotela. Pri hoteli sa nachádza Metropol pool lounge - plavecký bazén, bazén pre neplavcov, ležadlá a slnečníky. Pes možný (za poplatok).

VYBAVENIE DEPANDANSOV: depandansy pozostávajú z dvoch štvorhviezdičkových budov Remisens Premium Casa Rosa a Remisens Premium Casa Bel Moretto, nachádzajúce sa v blízkosti hotela Remisens Premium Metropol, obklopené zeleňou, v ktorej hostia oddychujú. Hostia depandansov majú k dispozícií spoločnú recepciu a služby hotela Remisens Premium Metropol. Pes možný (za poplatok.

STRAVOVANIE: ppolpenzia – raňajky a večere formou bohatých švédskych stolov v reštaurácii hotela Remisens Premium Metropol, výborná a bohatá strava.

Bled Na severozápade krajiny, na mieste kde sa stretajú dve rieky, stojí na brehu jazera malebné mesto Bled. Na jazere je okrem množstva lodičiek aj ostrov. Podľa legendy tu žila samotná slovanská bohyňa lásky, života a plodnosti – Živa. V predkresťanskej dobe mala na ostrove aj svoj chrám, ale ten neskôr prestavali na kresťanský. Svoju dnešnú podobu získal v 17 .storočí. S kostolom je spojených aj niekoľko iných tradícií a legiend. Dodnes, ak si tu ženích chce zobrať svoju nevestu, musí ju vyniesť po 99 kamenných schodoch hore do veže. Neďaleko mesta sa tiež nachádza aj Triglavský národný park, jaskyňu Babjizob, vodopád Iglicu a roklinu Pokljuka.

Moravske Toplice Moravske Toplice sú termálne kúpele na východe Slovinska. Predtým nevýznamná dedinka dnes ukrýva najväčší rekreačný komplex v Slovinsku. Relaxovať môžete v horúcej minerálnej vode, pre deti a dobrodruhov je tu množstvo tobogánov a vodných atrakcii. Hlavné letovisko Moravskych Toplic sú termálne kúpele Terme 3000, kde sa nachádza 30 bazénov, aquapark a mnohé ďalšie atrakcie. Ako vznikli kúpele v tak malej dedinke? V roku 1960 do oblasti Moravskych Toplic poslali stroje a pátrali po ložisku ropy. Namiesto ropy objavili špinavú horúcu vodu, ktorá trochu zapáchala. Ľudia boli zvedaví, napustili si jazierko a kúpali sa v ňom. Po kúpeli im bolo vždy lepšie a neskôr sa zistilo že nejde len o špinavú vodu, ale minerálne premene s blahodarným účinkom.

 
 

vlajka slovinsko SLOVINSKO

 • Rozloha:
  20 273 km2
 • Počet obyvateľov:
  2 011 070
 • Hlavné mesto:
  Ljubljana
 • Mena:
  EUR – euro
 • Jazyk:
  slovinčina
 

Priemerné teploty

 • MÁJ
  more 18°C  vzduch 22°C
 • JÚN
  more 22°C  vzduch 25°C
 • JÚL
  more 23°C  vzduch 29°C
 • AUGUST
  more 25°C  vzduch 28°C
 • SEPTEMBER
  more 22°C  vzduch 25°C
 • OKTÓBER
  more 19°C  vzduch 20°C